top of page

Kadın Haber Ağı projesi’nin  6 haftalık gazetecilik eğitimlerinin ardından kendi yaşadıkları yerelde haberler üreten gönüllü muhabirlerimiz.

11.png
Branding Canvas (3).png

Li dijî rewşa ku jin di nûçeyan de bi têra xwe nayên rapêşkirin û dema ku tên temsîlkirin jî bi binpêkirina mafê re rû bi rû dimînin. 

 

Armanca projeya me jî ew e ku qadeke ku jin bikaribin daxwazên xwe pêk bînin û gotinên xwe li hember mêtîngeriya di medyayê de bêjin. Dîsa armanca me ew e ku jin bikaribin di medyayê de bi perspektîfa wekheviya zayendî nûçeyan çêbikin. 

 

Dawiya serlêdana projeyê, ku tê de jin û beşdarên LGBTI+ yên ku dixwazin di warê rojnamegeriyê de ezmûnê bistînin û medyayek alternatîf gengaz bikin, 15 Tîrmeh 2021 e.

 

Proje wê 6 mehan bi 20 beşdarên ji Amed, Elih , Riha û Mêrdînê bidome.

11.png

Kadın Haber Ağı Projesi Federal Almanya Cumhuriyeti Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Federal Bakanlığı fonlarıyla Rosa Luxemburg Stiftung tarafından desteklenmekte olup RLS'nin görüşlerini yansıtmamaktadır. Bu yayın veya bölümleri, orijinal yayına uygun bir referans sağladıkları sürece başkaları tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir.

Yazarlarımız_Siyah.png
Havadisler Siyah.png

Rosa Lumxemburg Stiftung tarafından desteklenen Kadın Haber Ağı Projesi kapsamında, alternatif bir medya oluşturmak isteyen, eril dilden uzak, haberin değerini belirleyen öznelerin yer aldığı, bir takım havadisleri burada bulabilirsiniz. 

 

Bu havadisler,  Kadın Haber Ağı Projesi kapsamında gazetecilik eğitimlerini tamamlayan katılımcıların 2 haftada bir hazırladıkları haberleri içerir. Proje katılımcıları kendi şehirlerindeki  haberleri bu ağ kapsamında yayınlamaktadır.

Annex 5 RLS_logo.jpg

Kadın Haber Ağı Projesi Rosa Luxemburg Stiftung  (RLS) tarafından desteklenmekte olup RLS'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

bottom of page